Notice: Trying to get property of non-object in /home/peypolsazan/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 152

Notice: Trying to get property of non-object in /home/peypolsazan/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 230

Notice: Trying to get property of non-object in /home/peypolsazan/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/schema/class-schema-person.php on line 236
تعاریف کلی پوشش های درز انبساط
2019-09-25

پوشش درز انبساط توکار ۵ سانتیمتری ۳ تکه
درز کف و دیوار به صورت Sub Coating

مقایسه نصب پوشش درز انبساط به روش توکار و روکار


- از آنجا که نصب توکار قبل از نازک¬کاری انجام می¬شود، پوشش¬های نصب شده نیاز به حفظ و نگهداری مستمر دارند و اغلب در حین عملیات بعدی آسیب می¬بینند ؛ در حالیکه پوشش¬های روکار پس از اتمام نازک¬کاری به راحتی و بدون آسیب نصب می¬شوند.
- معمولا برای نصب به شیوه توکار نیاز به شاسی کشی فلزی زیر کار هست که مستلزم صرف وقت و هزینه می¬باشد در حالیکه این امر برای نصب روکار به ندرت لازم می¬شود.
- نازک¬کاری بعد از نصب پروفیل¬ها نیاز به مهارت و دقت بالا در برش سنگ و سرامیک دارد تا لبه پروفیل¬ها با نازک کاری دقیقا در امتداد هم قرار بگیرند، در صورتی که در نصب روکار نه تنها چنین نگرانی وجود ندارد که پروفیل¬ها معایب احتمالی در نازک¬کاری لبه درزها را نیز پوشش می¬دهد.
- به علت ارتفاع کم انواع مدل¬های توکار، بال پروفیل بین بتن یا ملات نازک¬کاری فاصله ایجاد کرده و ازآنجا که معمولا این فاصله با ملات یا چسب پر نمی¬شود، در محیط¬های پر رفت و آمد باعث شکستن لبه سنگ¬ها در حین تردد می¬شود.
- نصب توکار باید از لحاظ تراز نهایی با دقت فراوان انجام شود و درصورت تغییر در ارتفاع کف¬سازی یا نازک کاری دیواره¬ها، نیاز به جمع¬آوری و نصب مجدد پروفیل¬ها با صرف هزینه و اتلاف وقت می¬باشد.
- چنانچه پوشش¬های توکار به هر دلیلی آسیب ببیند، برای تعویض پروفیل باید نازک¬کاری جمع¬آوری شده و پس از تعویض پروفیل¬ها مجددا اجرا شود که شاید اصلا با گذشت زمان نمونه نازک کاری که سالها قبل انجام شده در بازار موجود نباشد.
- لبه بالایی پروفیل¬ها در نصب توکار مقاومت کمتری نسبت به حالت نصب روکار دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *