آب بندی دیوار حائل
2019-01-26
گارد محافظ ستون
2018-05-07
نمایش همه

ماستیک کاری درز انبساط

    برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب به سازه‌ها به دلیل حرکات بتن ناشی از تغییرات حرارتی و رطوبتی، از درز انبساط استفاده می‌شود. در‌واقع اجرای درز انبساط مانع از تشکیل تَرک‌ها در مقیاس‌های مختلف خواهد شد. این درز‌ها همچنین به کنترل ارتعاشات و لرزش‌ها و انتقال بار زنده میان اجزای مختلف سازه کمک می‌کنند.

    درزهای انبساط باید به‌ وسیله‌ی موادی مانند پرکننده‌ی درز، مواد آب‌بند و نوارهای ضدآب کاملا پر شوند و درصورتی که این درزها به‌طور مناسب آب‌بندی نشوند مشکلات جدی در سازه ایجاد خواهد شد. از جمله‌ی این مشکلات می‌توان به نفوذ آب و رطوبت و افزایش حشرات اشاره کرد.

    نشت و نفوذ آب و رطوبت از طریق درز انبساط به داخل سازه، موجب تخریب تدریجی سازه و کاهش عمر آن خواهد شد. همچنین نفوذ حشرات از طریق درزهای عایق‌بندی نشده موجب سلب آسایش ساکنان و نیز آسیب تدریجی به سازه می‌شود. از این رو آب‌بندی درزهای انبساط از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. روش‌های مختلفی برای آب‌بندی درزهای انبساط وجود دارد که از جمله‌ی این روش‌ها استفاده از ماستیک‌هایی مانند ماستیک پلی یورتان و سیلیکون است.

    شرکت پی‌پل‌سازان فردانگر با استفاده از بهترین نوع ماستیک و بهره‌گیری از کادری مجرب و حرفه‌ای اقدام به آب‌بندی درزهای انبساط نموده و به شما اطمینان خاطر می‌دهد پروژه به بهترین شکل ممکن به انجام خواهد رسید. پایبندی به اصول حرفه ای، استفاده از متریال استاندارد و اجرا توسط کادر مجرب و متعهد شرکت پی‌پل‌سازان فردانگر از دلایل تضمین‌کننده‌ی کیفیت هر پروژه‌ایست.