خط‌کشی پارکینگ چیست و چه انواعی دارد؟
2020-09-23
آب بندی درز انبساط
2020-09-30

ترمز رمپ صفحه‌ای است از جنس فلز یا پلاستیک با برجستگی‌های متنوع و ارتفاع مخصوص که اصطکاک لازم را با چرخ‌های خودرو ایجاد نموده و از لغزش و سُر خوردن خودروها جلوگیری می‌کند.

 صفحه‌ی ضد لغزندگی یا ترمز رمپ

یکی از مشکلات رایج در ساختمان‌ها لغزندگی رمپ‌های پیاده‌رو و ماشین‌رو بوده که موجب بروز مشکلاتی برای خودروها و افراد می‌گردد. از دلایل  لغزندگی رمپ نبود فضای کافی یا سودجویی سازندگان برای ایجاد پارکینگ بیشتر است که باعث عدم رعایت تناسب میان درجه‌ی شیب رمپ و طول آن می‌گردد. یعنی شیب بسیار تند در طول کم برای رمپ پارکینگ موجب لیز خوردن خودروها می‌شود. دلیل دیگر در مورد لغزندگی رمپ جنس و نوع کفپوش‌هایی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از سنگ‌های گرانیت، تراورتن، مرمریت ساب‌خورده و نصب آن به صورت پرچین مانند (لبه لبه) که پس از گذشت زمان و ساییده شدن لبه سنگ‌ها حالت لغزندگی ایجاد می‌کند. از دیرباز برای حل این مشکل از سنگ‌های باد بر(تراش خورده) بزرگ و یا مقطع کاری (اجرای لایه ای سنگ) بر روی رمپ‌ها استفاده شده اما این روش‌ها نیز راه‌حل مناسبی نبوده و لغزندگی سطوح هم‌چنان ادامه دارد. از طرفی از نوارهای فلزی برش خورده نیز بر روی سطوح شیبدار استفاده می‌گردد که این مورد نیز باعث سایش شدید لاستیک و ایجاد صدمات فراوان به زیر کار (به علت نصب با پیچ به سطح زیرین) می‌گردد و گزینه‌ی مناسبی برای کاهش لغزندگی رمپ‌ها نمی‌باشد. یکی از روش‌های مناسب و کاربردی جهت کاهش لغزندگی رمپ استفاده از صفحه‌ های ضد لغزندگی است.

صفحه‌ی ضد لغزندگی رمپ چیست؟

صفحه‌ی ضد لغزندگی رمپ صفحه‌ای است از جنس فلز یا پلاستیک با برجستگی‌های متنوع و ارتفاع مخصوص که اصطکاک لازم را با چرخ‌های خودرو ایجاد نموده و از لغزش و سُر خوردن خودروها جلوگیری می‌کند. این صفحه قابلیت نصب در رمپ و پاگرد لغزنده‌ی پارکینگ مسقف یا روباز را دارا بوده و راه‌حل مناسبی برای محیط‌های لیز در پارکینگ است. نوع فولادی این محصول بسیار مقاوم بوده و خاصیت آ‌ب‌گریزی در آن باعث می‌شود تا در زمان بارندگی و یخبندان برجستگی‌های تیز آن از یخ بیرون مانده و هم‌چنان به عنوان ترمز از سُرخوردن جلوگیری نماید.

کاربرد سطح ضد لغزندگی رمپ چیست؟

 از جمله کاربردهای سطح ضد لغزندگی استفاده از آن در پارکینگ‌های مسقف و روباز، پله‌ها، عرشه‌ها و رمپ پیاده‌روها می‌باشد.

مزایا و ویژگی‌های سطح ضد لغزندگی رمپ چیست؟

سطح ضد لغزندگی رمپ با ایجاد اصطکاک با چرخ‌های خودرو از‌ لغزش آن جلوگیری می‌کند. از مزایای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱) افزایش سطح ایمنی در شیب‌های تند و غیر اصولی  پارکینگ‌ها

۲) قابل استفاده بر روی رمپ‌های مخصوص حرکت ویلچر، برانکارد و…

۳) قابلیت نصب در فضای باز یا مسقف

۴) عدم فرسایش در اثر تردد

۵) حفظ عملکرد ضد لغزندگی در معرض برف و یخبندان

۶) طراحی آزاد مطابق نظر مشتری در طرح‌ها و اشکال مختلف

۷) قابلیت نصب آسان

۸) قابلیت اجرا بر روی کلیه‌ی سطوح شیشه، سنگ، فلز، بتن، کاشی، سرامیک و…

۹) قابلیت شستشو

۱۰) مقاومت در برابر رطوبت و جذب آب

۱۱) مقاوم در برابر ترددهای سنگین

۱۲) امکان جدا کردن محصول از سطح بدون باقی گذاشتن اثر

۱۳) امکان اجرا در تمام مناطق با شرایط جوّی متفاوت

 با توجه به مطالب ذکر شده استفاده از صفحه‌ی ضد لغزندگی رمپ بهترین گزینه برای کاهش لغزندگی سطوح رمپ بوده و موجب افزایش ایمنی خودروها و افراد می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *