مدیریت پروژه
مدیریت پروژه ساختمان
2018-11-11
تعاریف کلی پوشش های درز انبساط
2019-09-25

معرفی پوشش های درز انبساط

بارهای جانبی ناشی از عوامل طبیعی همچون طوفان، زلزله و نوسانات دما، از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر طراحی سازه های بزرگ و مرتفع می باشد و لازم است در خصوص میزان تاثیرگذاری آنها و پیش بینی سیستم های مقاوم در برابر آنها تمهیداتی اندیشیده شود.
توجه به مساله فوق از یک سو و در نظر گرفتن ذائقه بهره بردار در استفاده از طرح های پیچیده و زیبا از سوی دیگر، مهندسین طراح را در مقابل یک چالش بزرگ قرار می دهد. گرایش به زیبایی و اشکال خاص از یک سو و قرارگیری سازه هایی با رفتارهای دینامیکی متفاوت در کنار هم از سوی دیگر در هنگام وقوع زمین لرزه می تواند اثرات مخرب مضاعفی داشته باشد. بنابراین تبدیل سازه به قطعات کوچک تر و ساده تر با به کارگیری درزهای اجرایی به عنوان یک راهکار موثر ارزان قیمت می تواند هم از نظر زیبایی و هم اقتصادی خواست کارفرمایان را تامین نماید.
لذا مساله جدیدی که فراروی مهندسان قرار می گیرد چگونگی پوشش این درزها با حفظ عملکرد فنی آنها می باشد.
مطابق مبحث 5 مقرارت ملی ساختمان ، برای پوشش درزهای انبساط و انقطاع در محل های رفت و آمد و در معرض دید میتوان از مصالحی از جنس آلومینیوم ، مس ، برنز ، چوب ، لاستیک و یا ترکیبی از آنها استفاده نمود .
شرکت پی پل سازان پس از 10 سال تجربه موفق در زمینه بتن ، آب بندی بتن و محوطه سازی ، فعالیت خود را از سال 1389 در زمینه طراحی و تولید انواع پروفیل های درز انبساط ، انقطاع و اجرایی ( کنترل جوینت ) آغاز نمود و در ادامه با تکیه بر دانش متخصصین خود موفق به بومی سازی و تولید نوارهای آب بند کننده لاستیکی و پروفیل های کنترل جوینت (آلومینیومی و لاستیک) گردید. این شرکت با طراحی و تولید انواع پروفیل های درز انبساط توانسته گام بزرگی در رفع این مشکل بردارد که حضور در چندین پروژه بزرگ و کوچک در سراسر کشور گواه بر کیفیت خوب و طراحی زیبای این محصولات می باشد.
با این اقدام همگام با خودکفایی در عرصه تولید برخی از طرح ها ، توانستیم با افزایش کیفیت ، کاهش هزینه ها ، ایجاد فضای رقابتی و مشارکت فزاینده در پیشرفت پروژه های ساختمانی در کشور عزیزمان و نهادینه کردن فرهنگ بومی سازی ، تأثیر بسزایی در ارتقای توان تولید داخلی داشته باشیم و جایگاه ویژه ای را در بازارهای داخلی و کشورهای همسایه و توسعه خدمات در اجرای پروژه های بزرگ ساختمانی کشور کسب نماییم.

از ویژگیهای واحد تولید این شرکت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
- مجهز به دو دستگاه پرس اکستروژن با قدرت 2000 و 2500 تن
- مجهز به یک دستگاه پولیش آلومینیوم برای پروفیل های یک تکه
- خط کامل آنودایزینگ و رنگ الکترواستاتیک
- استفاده از بیلت استاندارد AA6063 در کلیه محصولات آلومینیومی شرکت
- استفاده از طرح اختلاط انحصاری جهت نوارهای لاستیکی پروفیل ها
- استفاده از روش نصب انحصاری جهت پروفیل های یک تکه (طرح مولتی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *